Kurs programowania

W samym Szczecinie w ciągu 2 lat zabraknie ok. 2000 programistów.

W skali Polski liczbę tą szacuje się na 150 000 osób.

Przygotowany przez nas kurs jest odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. Jest to intensywna nauka mająca przygotować Was do pracy na stanowisku Junior Software Engineer w takiej firmie jak InfinIT Codelab czy Tieto, które są partnerami SzczecinIT.

Już od pierwszych chwil kursu będziemy zaznajamiać Was z pojęciami, które funkcjonują w branży, z wzorcami i regułami pisania kodu, a także z wymaganiami dotyczącymi przejrzystości kodu czy wymaganej dokumentacji do programu, który tworzycie. Wszystko to po to, aby Wasz pierwszy dzień w nowej pracy w nie był zaskoczeniem, a jedynie potwierdzeniem faktu, że dobrze wybraliście nowy kierunek swojego rozwoju.

OPIS PROGRAMU

Kurs obejmuje 150h zajęć w pięciu modułach:

  1. Podstawy: system Linux oraz baza danych PostgreSQL – 30h
  2. Inżynieria oprogramowania – 30h
  3. Programowanie w Python – 30h
  4. Podstawy języka C/C++ – 30h
  5. Zaawansowane programowanie C/C++ – 30h

Systemy linux to dziś podstawowe systemy operacyjne dla wielu urządzeń jak chociażby telefony (Android), systemy infotainment, systemy wbudowane (QNX) serwery poczty, serwery stron WWW czy hosty dla innych systemów operacyjnych (VMware). Ich wszechobecność na rynku wymusza na pracownikach znajomość tych rozwiązań.  Na zajęciach kursanci nauczą się efektywnie wykorzystywać ich możliwości. Wprowadzenie do kursu elementów związanych z technologiami bazodanowymi dodatkowo wzbogaca kurs o praktyczną wiedzę z dziedzin, które stanowią dziś podstawy technologii otaczającego nas świata. Jako programiści, na co dzień korzystamy z tej wiedzy, pisząc chociażby kod programu dla aplikacji pod Android, czy opisując fragment rzeczywistego świata w postaci funkcjonalnej bazie danych. Tak samo budując architekturę systemu zarządzającego bezpieczeństwem samochodu programista musi znać możliwości i ograniczenia systemów klasy linux.

Developer to osoba, która nie tylko napisze kawałek kodu i wrzuci go do systemu. To także inżynier, który potrafi spojrzeć na cały system szerzej, potrafiąc zaprojektować go nie tylko od strony kodu. Powinien posiadać umiejętność tworzenia diagramów UML, tworzenia specyfikacji oraz dokumentacji kodu. Jeżeli o kodzie mówimy, to w jaki sposób przechowywać miliony linijek kodu? Używając systemów wersjonowania, o których także dowiesz się na Inżynierii oprogramowania.

Python jest obecnie jednym z najpopularniejszych jak nie najpopularniejszym jeżykiem programowania. Biorąc pod uwagę jego prostą do nauki składnię, posiada niesamowicie wielkie możliwości jak na tak prosty język. Jego obiektowość pozwala na używanie go w wielu dziedzinach informatyki, od zwykłych prostych programów, po pełne interfejsy graficzne czy chociażby rozbudowane systemy automatyzacji testów oprogramowania.
Posiadając taką wiedzę, jesteśmy w stanie szybko dostosować istniejące środowisko do naszych potrzeb, często dopisując kawałki kodu szybko nie zastanawiając się za bardzo nad technicznymi aspektami. Taki jest python.

Klasyczny C/C++ czyli języki od których wszystko się zaczęło. Umiejętność posługiwania się obiektowym C++ jest „must have” każdego poważnego programisty. Ktoś spyta, po co zawracać sobie głowę niskopoziomowymi językami, skoro wszystko może zrobić za nas kompilator. Odpowiedź jest prosta, aby wiedzieć jak to wszystko działa i mieć nad tym władzę. Poza tym, ucząc się C/C++ nauczysz się każdego innego języka bez problemu. C++ obecnie jest stosowany praktycznie w każdym systemie czy każdej firmie od Facebooka zaczynając po Wiedźminie kończąc.

ROZKŁAD I MIEJSCE ZAJĘĆ

Zajęcia odbywać się mogą w dwóch trybach: wieczorowym i weekendowych. W trybie wieczorowym zajęcia odbywać się będą 2 razy w tygodniu w godzinach 17.00 – 21.00 (5h zajęć z jedną przerwą 15 minut). W trybie weekendowym zajęcia odbywać się będę co dwa tygodnie (sobota i niedziela) w godz. 9.00 – 15.00.

W zależności od układu świąt w kalendarzu kurs potrwa 4-5 miesięcy. Szczegółowa rozpiska z datami dostępna będzie po zebraniu grupy.

Miejsce zajęć: Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum ul. Mieszka I 61 w Szczecinie lub w innej lokalizacji w centrum Szczecina.

OPŁATY

Koszt kursu wynosi 3900zł (ok. 26h) i obejmuje 150h zajęć praktycznych z przyszłym Pracodawcą w grupach 12-15 osób. Opłatę, po podpisaniu umowy, należy uiszczać na wskazany na umowie nr konta.