Ziemowit Sołoniuk

Ziemowit Sołoniuk

Ziemowit Sołoniuk
Od ponad 20 lat z pasją zajmuje się informatyką. W tym okresie miałem okazję pracować w jednej z największych polskich firm informatycznych Prokom/Asseco gdzie przez ponad 10 lat zajmowałem się jednymi z większych wdrożeń systemów informatycznych w Polsce. Moimi podstawowymi obowiązkami było zarządzanie serwerami UNIX/Windows, administrowanie bazami danych MS SQL/IBM INFORMIX czy zarządzanie monitorem transakcyjnym ORACLE Tuxedo, który był wykorzystywany do zarządzania transakcjami na ponad sześćdziesięciu serwerach i 5 tysiącach stacji roboczych. Pracując w Prokomie a później w Asseco nauczyłem się także podstaw rzemiosła związanego z zarządzaniem projektami.

Dziś na stałe związany jestem ze szczecińską firmą InfinIT Codelabs gdzie, już jako Team Manager, mam swój udział w rozwoju firmy.
Na co dzień odpowiadam za rozwój zespołu testerów oprogramowania, którzy uczestnicząc w wielu projektach, zapewniają wysoką jakość oprogramowania przekazywanego do klienta. Ponadto w wolnych chwilach od bieżących zadań rozwijam kompetencje z obszaru Business Analysis opracowując modele analiz kompetencji pracowników Codelab.